MAMO, TATO JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM!

Dzień 06 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci z  Przedszkola i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – „Pasowanie na przedszkolaka”. W uroczystości wzięli udział rodzice naszych przedszkolaków, Pani dyrektor Bożena Chorążak , Wice‐dyrektor Pani Renata Sieńczak oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Dydnia Pani Alicja Pocałuń, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Beata Sąsiadek, Sołtys Wsi Niebocko Pan Maciej Dżoń.

Uroczystość pasowania to czas z niecierpliwością oczekiwany przez wszystkie dzieci  i ich rodziców, ponieważ jest  pierwszym tak ważnym i poważnym debiutem dzieci z najmłodszych grup. „Pasowanie na przedszkolaka” ma symbolizować przyjęcie malucha do społeczności przedszkolnej. Dzieci od wielu tygodni pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowywały się do tego wydarzenia, pilnie ucząc się piosenek, wierszyków i tańców.

Był to dla nich duży wysiłek, ale uporały się z tym doskonale.

Po występach artystycznych  nastąpił długo oczekiwany przez wszystkich moment.  Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a pasowania symboliczną kredką na dzielnego   i grzecznego przedszkolaka dokonała pani dyrektor Bożena Chorążak. Każdy maluch otrzymał pamiątkowy dyplom, bajeczkę i słodką niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców. Były także gratulacje, całuski oraz chwila dla fotoreporterów. Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny,  ale jak ważny dla malucha dzień w przedszkolu.

Emocje i przeżycia towarzyszące tej uroczystości, dla wszystkich jej uczestników, stały się początkiem kilkuletniej podróży, w której udział wezmą nie tylko dzieci, ale także ich rodzice i wszyscy pracownicy naszego przedszkola. Celem tej podróży jest osiągnięcie przez dzieci takiej wiedzy, umiejętności i sprawności, które pozwolą im na podjęcie obowiązku szkolnego i będą wyróżniać je w przyszłości jako absolwentów naszego przedszkola.

 

 

J.Batruch