Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce

Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce zainaugurowały Kalendarz Powiatowych Szkolnych Imprez Sportowych.

W dwudniowych zmaganiach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Niebocku. 19 września do rywalizacji sportowej przystąpili uczniowie – sportowcy z klasy piątej i szóstej. Brali udział w takich konkurencjach jak: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 600m dziewczyn i 1000m chłopców. Zawodnikom zabrakło szczęścia, by stanąć na podium, ale ich walka i determinacja pozwala mieć nadzieję, że w kolejnych zawodach będzie medalowo.

23 września odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Tym razem starsza młodzież walczyła o medale w różnych konkurencjach sportowych. Na szczególną uwagę i uznanie zasłużył Wiktor Pocałuń, który w biegu na 1000m wywalczył I miejsce i tym samym zapewnił sobie udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbywały się 25 września w Rzeszowie. Zawodnicy w tym dniu mieli bardzo trudne warunki pogodowe, nasz Wiktor był mocno przeziębiony, ale i tak w doskonałym stylu przybiegł na metę dugim z czasem 3:08:60 co dało mu 5 miejsce w ogólnej klasyfikacji w biegu na 1000m.

Cieszymy się bardzo i życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

Elżbieta Pocałuń