Wyjazd integracyjny klasy IV

W ostatnim  tygodniu września klasa IV wspólne z klasą V udały się do Rzeszowa na wyjazd, którego celem było bliższe poznanie się uczniów i wychowawców.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Papugarni. Jest to niewątpliwie miejsce dla tych, którzy kochają przyrodę i chcą ją poznawać. Uczniowie mieli okazję spotkać się z papugami z całego świata. Mogli dowiedzieć się więcej o tym, jak żyją, co jedzą, jakie są ich zwyczaje. Mogli je nakarmić, dotykać, głaskać, pozwolić aby usiadły na ramieniu. Była to ciekawa lekcja biologii, na której zwierzęta żyjące w najdalszych zakątkach ziemi były na wyciągniecie ręki.

Następnie udaliśmy się do kina na film „Król Lew”. Jest to nowa wersja opowieści o drodze Simby na tron króla dżungli, która jest sfilmowana w sposób bardzo realistyczny. Wycieczka po afrykańskiej dżungli dostarczyła uczniom wielu wzruszeń i radości.

Pierwszy wyjazd klasy IV był okazją do wspólnego spędzania czasu z dala od ich codziennego środowiska, a dla wychowawcy okazją do bliższego poznania się.

Anna Pocałuń