SK Caritas znów pomaga małemu Julkowi!

Kiedy po wakacjach wróciliśmy do szkoły, dowiedzieliśmy się o losach Julka Świderskiego, któremu pomagaliśmy w lutym, aby mógł wyjechać do USA w celu zoperowania jego chorego serduszka. Operacja przebiegła pomyślnie, a chłopiec powoli powracał do zdrowia. Cieszyliśmy się ogromnie, że przez nasz maleńki wkład w akcję, mogliśmy przyczynić się do radości innych.

Jednak kilka dni później Fundacja „Czas nadziei” zamieściła w Internecie prośbę od zmartwionych rodziców chłopczyka:
„Każdy dzień po operacji jest piękniejszy, kiedy widzimy jak Julek wraca do formy, uśmiecha się, staje na nogi, zaczyna chodzić. Jednak jak to w życiu zwykle bywa, nie może być nigdy za dobrze. Zawsze pod górkę. Tym razem w kwestii finansowej. W związku z dodatkowymi badaniami Julka oraz planowanym zabiegiem uszkodzonych strun głosowych, koszty wzrosły i będziemy musieli „nieco” dopłacić. Niestety nie byliśmy przygotowani na to. Od początku naszej ciężkiej drogi w ratowaniu Julka pomaga nam Fundacja Czas Nadziei.
Fundacja cały czas prowadzi specjalne subkonto Julka, na które można wpłacać pieniądze na dalsze leczenie i pokrycie dodatkowych kosztów. Wiemy, że wszyscy już tak wiele dla nas zrobiliście do tej pory, ale nie mamy wyjścia i raz jeszcze prosimy o Waszą pomoc. Szkód, jakich dokonano w Polsce przez błędne leczenie, jak się okazuje, jest więcej. Aby Julek mógł normalnie funkcjonować, trzeba je koniecznie naprawić. Jeśli nie naprawimy strun głosowych synka, jest ryzyko, że podczas picia, woda może polecieć do płuc i zrobi się groźne zapalenie.
Wdzięczni za wszystko, skromnie prosimy jeszcze ten jeden raz, o pomoc! — Rodzice Julka.”
Uczniowie naszej szkoły znów pokazali swoje „serducha”. Całością działań pokierowała najstarsza młodzież naszej szkoły, a do niej włączyli się młodsi uczniowie. Akcja polegała na zbiórce pieniążków do skarbonek oraz na sprzedaży upieczonych w domach uczniów ciasteczek i ciast.
Po raz kolejny chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, którzy wspierają naszą szkołę w działaniach w ramach wolontariatu, przekazując przez swoje dziecko pomoc finansową oraz poświęcając swój czas na przygotowanie słodkości.
Wierzymy mocno w prawdę, że „Dobro rodzi dobro”.

 

Tagi: , , ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka