Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19

      19 czerwca 2019 roku zakończyliśmy rok szkolny 2018/19. Dla wielu uczniów dzień ten był ostatnim w naszej szkole. Klasy trzecie gimnazjum oraz klasa ósma po wakacjach rozpoczną dalszą naukę w szkołach średnich. Ale dziś świętowaliśmy sukcesy i rozpoczęcie upragnionego wakacyjnego odpoczynku.

      Rankiem o godzinie ósmej cała społeczność szkolna uczestniczyła we mszy świętej w kościele parafialnym w Niebocku a następnie przemaszerowaliśmy do szkoły, gdzie ksiądz proboszcz Edward Stępień poświęcił odnowioną przez państwa Halinę i Piotra Ruszlów kapliczkę nadrzewną.

      Następnie zebraliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Oliwia Bartkowska poprowadziła ceremonię przekazania sztandaru Szkoły Podstawowej uczniom klasy siódmej. Następnie pani dyrektor Bożena Chorążak poprowadziła uroczystość zakończenia roku szkolnego, podczas której wręczone zostały świadectwa ukończenia szkoły, nagrody za osiągnięcia dydaktyczne, artystyczne i sportowe, podziękowania i listy gratulacyjne dla rodziców.

      Ceremonii wręczenia świadectw ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjum przewodniczyła Wójt Gminy Dydnia, pani Alicja Pocałuń, która w asyście wychowawców gratulowała każdemu uczniowi i życzyła dalszych sukcesów w nauce.

      Pożegnaliśmy także nauczycieli i pracowników szkoły, którzy po wakacjach przejdą na zasłużoną emeryturę.

      W atmosferze radości uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach i otrzymali swoje świadectwa. Tam też, życząc sobie udanych i bezpiecznych wakacji, pożegnali się na dwa miesiące ze szkołą.

 

Przedszkolaki żegnają zerówkę i życzą wszystkim radosnych wakacji!

Fotorelacja