Pyszna kanapeczka z naszego ogródeczka

      W ostatnim tygodniu maja przedszkolaki poznawały  zasady prawidłowego odżywiania, korzystając z przewodnika „Apetyt na zdrowie‐czyli o zasadach prawidłowego odżywiania, świadomego kupowania i niemarnowania żywności”. Podczas kilkudniowych zajęć dzieci dowiedziały się dużo o witaminach i minerałach zawartych w zdrowej żywności. Poznawały wartości odżywcze warzyw oraz dowiedziały się co warto jeść  i ile posiłków spożywać w ciągu dnia, a także co i jak kupować aby nie marnować żywności oraz jakie informacje zawierają etykiety na produktach. Rozwiązywały również rebusy i quizy.

      Podsumowaniem całotygodniowych zajęć było samodzielne wykonanie pysznych kanapeczek, ze zdrowych produktów. Fajna zabawa przy robieniu kanapek sprawiła, że były one bardzo smaczne i dzieci, nawet największe „niejadki” z chęcią po nie sięgały. Mamy nadzieję, że zdobyte w czasie zajęć wiadomości zachęcą dzieci do zdrowego odżywiania i zwracania uwagi na to, co kupują i w jakich ilościach, aby nie marnować żywności.

Wychowawcy Przedszkola

 
 

Więcej wpisów w kategorii Przedszkole