„Niesamowity świat higieny jamy ustnej” — program profilaktyczny

Zdrowy i piękny uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Jaki wpływ na zdrowie mają zęby chore, nieleczone – o tym już nie wszyscy pamiętają. Dlatego, już od najmłodszych lat trzeba zaszczepić w dzieciach nawyk dbania o higienę jamy ustnej. W trosce o zdrowie naszych najmłodszych uczniów z klas 0–2 zrealizowany został program edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Na program ten składały się zajęcia teoretyczne i praktyczne, filmy, ćwiczenia, spotkanie z panią higienistką, które miały na celu uświadomić dzieciom, że zdrowe posiłki i właściwa higiena jamy ustnej to zdrowy i piękny uśmiech, a także zdrowy organizm. Dzieci w sposób praktyczny poznały zasady prawidłowego szczotkowania zębów, obserwowały efekty przeprowadzanych doświadczeń, samodzielnie wykonały modele uzębienia oraz w gronie kolegów i koleżanek spożywały swoje ulubione owoce i warzywa. Zajęcia te oprócz wiedzy przyniosły dzieciom wiele radości. Punktem kulminacyjnym przeprowadzonego programu było wręczenie dzieciom pamiątkowych dyplomów.

A. Adamska

 

 

Tagi: ,