Wycieczka w Bieszczady z LOP

17 maja 2019 roku uczniowie klas 5a i 6 wzięli udział w wycieczce w Bieszczady zorganizowanej przez LOP w Brzozowie. Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzania bunkrów z czasów II Wojny Światowej. Następnie udaliśmy się do Parku Krajobrazowego „Gór Słonnych”, gdzie zwiedziliśmy ruiny zamku Sobień położonego w rezerwacie przyrody „Góra Sobień”. Z tego miejsca  mogliśmy podziwiać wspaniałą panoramę doliny Sanu oraz Leska i Bieszczadów. Kolejnym zwiedzanym przez nas rezerwatem przyrody był Koziniec  położony w bliskiej odległości od Soliny. Nieczynny obecnie kamieniołom posłużył nam jako  doskonały  punkt widokowy w kierunku Soliny. Zachwyceni pięknymi widokami,  udaliśmy się  w kierunku  Myczkowiec do Parku  Miniatur Sakralnych, w którym mogliśmy podziwiać makiety  najstarszych drewnianych kościołów oraz cerkwi z terenów południowo — wschodniej Polski oraz Słowacji i Ukrainy.

 Kolejnym punktem naszej wycieczki było Jezioro Solińskie. Niektórzy z nas po raz pierwszy odwiedzili szybowisko w Bezmiechowej, zwane kolebką polskiego szybownictwa. Położone jest ono na jednym z najpiękniejszych szczytów widokowych – Kamionce liczącej 631 m i  stanowiącej centrum Parku Krajobrazowego Gór Słonnych.

Na zakończenie tej jednodniowej przygody  zostaliśmy  ugoszczeni  ciepłym posiłkiem, po czym nastąpiło wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez LOP Brzozów. Pierwsze miejsce zajęła Sandra Wanic, drugie miejsce Oliwia Pawlikowska, a trzecie miejsce Aleksandra Bodniak.

Uczniom serdecznie gratulujemy, a szczere podziękowania kierujemy do LOP Brzozów za zorganizowanie tak wspaniałego wyjazdu.

B.Dż.

 
 

Więcej wpisów w kategorii Bez kategorii