Warsztaty gipsowe w klasie II

Chcą umożliwić dzieciom rozwój zdolności manualnych, 20 maja br. zorganizowaliśmy w klasie II gipsowe warsztaty dydaktyczno‐ artystyczne. Przeprowadziła je plastyczka realizująca w naszej szkole praktyki – pani Małgorzata Rajtar. Warsztaty te miały na celu nie tylko rozwój  zdolności artystycznych u dzieci, ale też poszerzenie wiedzy na temat właściwości tworzywa, jakim jest gips. Dzieci, przy wsparciu pani Małgosi oraz nauczycieli pracujących w klasie II, wykonywały gipsowe odlewy, badając przy tym właściwości gipsu. Mogły też doświadczyć zjawiska wydzielania ciepła, które towarzyszy procesowi wysychania tego minerału. Odlewy musiały wyschnąć, ale dzieci w tym czasie nie próżnowały, tylko samodzielnie przygotowywały bazę pod końcowy efekt swojej artystycznej pracy — czyli barwną rameczkę z tłem. W końcowym etapie prac wkleiły swoje gipsowe serduszka, kwiatuszki i inne dekoracyjne akcenty do ramki i tym sposobem wykonały piękny podarunek dla swoich rodziców z okazji zbliżającego się Święta Mam i Tatusiów.

Dziękujemy pani Małgosi za ciekawe warsztaty, a dzieciom gratulujemy kreatywności.

J. Rajtar‐Żaczek

 

 

Tagi: