Spotkanie z podróżnikiem

Od kilku już lat odwiedzają naszą szkołę miłośnicy egzotycznych podróży zrzeszeni w grupie Trzask.pl .  Tym razem, w czwartek 30 maja, powitaliśmy w naszych progach pana Krystiana Pyrzaka. Gość spotkał się najpierw z uczniami klas I‐ III, a następnie z grupą uczniów starszych. Podczas spotkania opowiedział o swoich przygodach na odległym kontynencie Ameryki Południowej, ze szczególnym podkreśleniem przeżyć w amazońskiej dżungli. W czasie pokazu i prelekcji uczniowie zobaczyli jak wygląda groźna amazońska pirania oraz ostra maczeta, bez której nie można wchodzić w dzikie ostępy amazońskich lasów. Zapoznali się ze  zwyczajami ludów zamieszkujących amazońskie wioski oraz obejrzeli fascynujące fotografie „prosto z dżungli”. Opowieści pana Krystiana uświadomiły dzieciom, że Amazonia, to z jednej strony niesamowity i warty zobaczenia obszar na kuli ziemskiej, ale też miejsce pełne niebezpieczeństw, szczególnie dla ludzi, którzy się tam nie urodzili i nie znają wszystkich tajemnic dżungli.

Spotkanie z podróżnikiem było bardzo owocne i z pewnością poszerzyło naszą wiedzę o tym pięknym zakątku ziemi, jakim jest Ameryka Południowa i Amazonia.  

(JR‐Ż)

 

Tagi: ,