Spotkanie z bibliotekarką

Spotkania z ciekawymi ludźmi i poznawanie ich zawodów to jeden z elementów edukacji dzieci w przedszkolu. Tym razem z dziećmi spotkała się pani pracująca w naszej bibliotece publicznej. 10 maja 2019r. odwiedziła ona dzieci w obydwu grupach przedszkolnych i w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek zachęcała dzieci do wypożyczania i czytania książek. Sama również czytała dzieciom opowiadania wybrane zgodnie z treściami omawianymi w tym tygodniu. Dzieci z ciekawością słuchały i z chęcią rysowały ilustracje do wysłuchanych treści, z których powstała później wystawa. Kulminacją spotkania było wspólne wyjście do biblioteki i wypożyczenie książeczki do poczytania w przedszkolu. Dzieci podziękowały pani Ani – naszej bibliotekarce za przybycie do nich i zaprosiły do ponownych spotkań. Zachęcanie do czytelnictwa od najmłodszych lat, wyrabianie zamiłowania do książek jest bardzo ważne, w przyszłości dzieci będą częściej sięgać po lekturę.

M. Dmitrzak

 

Tagi: ,