Nasi uczniowie na konkursie z języka angielskiego „OMNIBUS 2019” w Dynowie

      22 maja 6 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XI edycji konkursu z języka angielskiego „OMNIBUS 2019” organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Pogórza Przemysko – Dynowskiego.

      Warunkiem przystąpienia do konkursu było przeczytanie w języku angielskim uproszczonej wersji książki „Alicja w krainie czarów”. Oprócz 40 punktów z lektury pozostałe 60 punktów uczniowie mogli zdobyć za znajomość gramatyki i słowotwórstwa na rozszerzonym poziomie, umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem. 

       W konkursie brało udział 54 uczniów z kilkunastu szkół. Jury przyznało 3 nagrodzone miejsca i siedem wyróżnień. Nasza „szóstka” godnie zaprezentowała naszą szkołę uzyskując dobry poziom 70 — 80%, a uczennica Marysia Rachwalska zdobyła wyróżnienie.

S.  Golla

PS. O konkursie można przeczytać i obejrzeć galerię zdjęć na portalu Brzozowiana