Dzień Mamy i Taty

Jednym z ważniejszych wydarzeń w roku szkolnym jest Dzień Mamy i Taty. Najmłodsi uczniowie z klas I‐III oraz dzieci przedszkolne wraz ze swoimi wychowawcami przygotowują się zawsze do tego święta z ogromnym zaangażowaniem i zapałem. Tak było i w tym roku.

24 maja na sali gimnastycznej zgromadziła się duża grupa rodziców, a także zaproszeni goście — pani wójt Alicja Pocałuń i radny wsi pan Paweł Kopczyk, aby wraz z dziećmi, dyrekcją szkoły  i nauczycielami świętować szkolny Dzień Mamy i Taty. Wszystkich zebranych powitała na początku uroczystości pani dyrektor Bożena Chorążak, a następnie dzieci z klas I‐III i z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały bogaty program artystyczny. Były występy taneczne najmłodszej i średniej grupy „Kalina”, okolicznościowe piosenki, wiersze, scenki tematyczne o mamie i tacie, a także przedstawienie teatralne o Szewczyku Dratewce w wykonaniu klasy II. Piękna dekoracja wykonana przez panią Halinę Żak‐Ruszel dopełniła całokształtu tej ważnej szkolnej uroczystości. Oprócz występów, dzieci własnoręcznie przygotowały dla rodziców piękne upominki i laurki, które długo będą im przypominać o tym ważnym szkolnym wydarzeniu. Poczęstunek, czyli smaczne ciasto, kawę i herbatę zapewniła jak zwykle niezawodna Rada Rodziców. Do życzeń dla wszystkich mam i ojców dołączyła się w serdecznych słowach pani Alicja Pocałuń‐ Wójt Gminy Dydnia, która w swym przemówieniu doceniła też pracę nauczycieli i zaprezentowane w części artystycznej różnorodne talenty dzieci z Zespołu Szkół w Niebocku.

Mamy nadzieję, że Rodzice, zebrani w tym dniu w naszej szkole czuli się zrelaksowani i radośni, a obserwując sceniczne popisy własnych pociech odczuwali dumę, wzruszenie i szczęście.

J. Rajtar‐Żaczek

 

 

Tagi: ,