IV Mistrzostwo Powiatu dla sportowców z Niebocka

Uczniowie z ZS Niebocko po raz czwarty w tym roku szkolnym najlepsi w powiatowych zawodach sportowych. Tytuł Mistrza Powiatu Brzozowskiego w indywidualno‐drużynowych biegach przełajowych wywalczyła drużyna w składzie: Mateusz Bartkowski, Dawid Burnat, Mikołaj Jatczyszyn, Tomasz Jatczyszyn, Damian Myćka, Jakub Perożak i Albert Zubel. Zawody odbyły się 1 kwietnia na obiekcie MOSiR w Brzozowie. Oprócz tego sukcesu w klasyfikacji indywidualnej drugie miejsce zajął Mateusz Bartkowski, a trzecie Tomasz Jatczyszyn.

 

Trzy dni wcześniej przeprowadzone zostały powiatowe eliminacje w biegach dla grupy wiekowej IV — VI, w których naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły dziewcząt i dwa chłopców. Dziewczęta młodsze zajęły IV miejsce, chłopcy młodsi V miejsce, dziewczęta starsze VI miejsce i chłopcy starsi V miejsce.

Dużym osiągnięciem było zdobycie drugiego miejsca w klasyfikacji indywidualnej przez Wiktora Pocałuń.

Pierwsze miejsce drużyny chłopców i drugie miejsce Wiktora dały im możliwość startu w zawodach rejonowych.

3 kwietnia w Ustianowej Górnej odbyły się rejonowe indywidualno‐drużynowe biegi przełajowe. Nasi sportowcy tutaj również nie zawiedli. Wiktor Pocałuń w kategorii Igrzysk Dzieci zajął III miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę na zawodach wojewódzkich. Drużyna chłopców starszych (IMS) zdobyła medal brązowy.

Wielkie gratulacje!

PR