W teatrze

1 marca uczniowie klas I‐V pod opieką nauczycieli udali się do Sanoka na sztukę teatralną pt. „Przygody detektywa”. W sali widowiskowo‐ sportowej sanockiej uczelni dzieci z zapartym tchem obejrzały wesołą, poprzeplataną elementami fikcji i rzeczywistości sztukę o przygodach sprytnego detektywa Mądrej Sówki i jego przyjaciół. Sceniczna opowieść uzmysłowiła zebranym na widowni dzieciom istotną życiową mądrość, mówiącą o tym, że sami jesteśmy odpowiedzialni za swój czas i za to, jak go wykorzystujemy na co dzień. Sympatyczny detektyw Mądra Sówka pokazał też, że w życiu człowieka bardzo ważna jest wyobraźnia i właściwe wykorzystanie intelektu. Umiejętne korzystanie z obydwu tych darów doprowadzało w efekcie głównego bohatera do rozwiązywania trudnych zagadek detektywistycznych. Z radością pomagały mu też w tym zebrane na widowni dzieci. Czas spędzony w teatrze wszystkim poprawił nastrój i uświadomił, jak wspaniałą atrakcją może być żywy kontakt z aktorem na scenie i jak ciekawie jest w ten sposób zdobywać wiedzę, bo przecież teatr bawiąc uczy, a jednocześnie ucząc bawi. (JR‐Ż)

 

Tagi: ,