Rywalizacja sportowa w nowym półroczu

Mistrzostwa Powiatu Brzozowskiego w Pływaniu rozpoczęły sportową rywalizację w drugim półroczu. Wzięła w nich udział reprezentacja naszej szkoły w składzie: Oliwia Bartkowska, Alicja Dulak, Mateusz Bartkowski, Michał Krzysik, Jakub Pierożak, Wiktor Pocałuń, Gabriel Pomykała, Jakub Rysz i Szymon Wojtowicz.

W zawodach tych zdobyliśmy cztery medale:

II miejsce — Mateusz Bartkowski – 50 m. styl dowolny

III miejsce – Alicja Dulak – 50 m. styl motylkowy

III miejsce – Oliwia Bartkowska – 50 m. styl klasyczny

III miejsce – sztafeta chłopców – 6 x 50 m. styl dowolny

Następną dyscypliną, w której uczestniczyliśmy były rozgrywki w piłce siatkowej chłopców, które rozpoczęliśmy od wygrania etapu gminnego. Eliminacje powiatowe odbyły się 6 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Baryczy. Brało w nich udział 5 najlepszych drużyn z poszczególnych gmin powiatu : SP Barycz, SP Przysietnica, SP Blizne, SP Jasionów i SP Niebocko. Turniej rozgrywany był metodą „każdy z każdym”, tak więc nasi chłopcy mieli do rozegrania cztery mecze. Wygrali wszystkie spotkania tracąc tylko jeden set w całych rozgrywkach. Ta wysoka wygrana zapewniła im tytuł MISTRZA POWIATU w PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW i dała awans do etapu rejonowego.

Drużynę tworzyli: Mikołaj Jatczyszyn, Tomasz Jatczyszyn, Mateusz Bartkowski, Michał Krzysik, Jakub Pierożak, Dawid Burnat, Albert Zubel Wiktor Pocałuń, Damian Myćka, Krystian Sobolak i Dawid Sobolak.

Chłopcom należą się gratulacje za osiągnięty sukces i podziękowania za sportową postawę. Gratulacje tym większe, że jest to już trzeci tytuł Mistrza Powiatu (biegi sztafetowe, unihokej i piłka siatkowa) wywalczony w tym roku szkolnym.

Młodzi siatkarze podjęli również rywalizację z dużo starszymi od siebie przeciwnikami w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dydnia. W turnieju tym przeprowadzonym 3 marca 2019 r. w Dydni uczestniczyło 8 drużyn, a nasi zawodnicy zajęli IV miejsce.

Ciesząc się z dotychczasowych osiągnięć trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

PR

 
 

Więcej wpisów w kategorii Bez kategorii