Podwójny sukces naszej uczennicy

                  Nieczęsto zdarza się, że jeden uczeń w tym samym dniu uczestniczy w dwóch, jakże różnych od siebie konkursach. Taka sytuacja miała miejsce we czwartek 07.03.2019r. Nasza uczennica — Amelia Żak — brała udział w Diecezjalnym Konkursie Biblijnym „Jezusowa szkoła ucznia w mocy Ducha Świętego” na etapie dekanalnym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Jabłonce, a następnie udała się do Szkoły Podstawowej w Brzozowie, gdzie odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczny „SOWA” dla uczniów klas szóstych.

Na uwagę zasługuje fakt, że Amelia była nie tylko uczestnikiem obu konkursów, ale w konkursie biblijnym została laureatem, zajmując I miejsce na 30  uczestników. W konkursie matematycznym zaś zajęła II miejsce na 24 uczestników, tracąc tylko 1 punkt do zwycięzcy.

                  Ponadto w konkursie biblijnym brało udział jeszcze dwóch uczniów naszej szkoły. Jeden z nich — Kacper Kopiczak — uczeń klasy VII zajął premiowane III miejsce.

Zarówno Amelia, jak i Kacper będą reprezentować naszą szkołę w finale diecezjalnym, który odbędzie się w maju w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w wielu konkursach.

Renata Sieńczak

 

 

 

 

 

 

 
 

Więcej wpisów w kategorii Bez kategorii