Ferie w kinie i na lodzie

Około sześćdziesięciu uczniów naszej szkoły z klas II‐V miało możliwość w czasie ferii, a dokładnie 13 lutego, uczestniczyć w atrakcyjnym wyjeździe do Rzeszowa na seans filmowy oraz na lodowisko. Wyjazd ten udało się zorganizować w dużej mierze dzięki samym uczniom, którzy miesiąc wcześniej wspaniale zaprezentowali swe talenty wokalne i taneczne w koncercie noworocznym, a z zebranych dobrowolnych datków, ofiarowanych przez obecnych na występie rodziców, pani dyrektor Bożena Chorążak dofinansowała im przejazd autokarowy. Ponadto wyjazd wsparło finansowo Towarzystwo Ubezpieczeniowe „Olimpia” z panem Maciejem Sokołowskim na czele. Bardzo serdecznie za to wsparcie dziękujemy.

Pierwszym punktem wycieczki było kino „Helios”, a w nim seans filmowy pt. „O psie, który wrócił do domu”. Podczas filmu niejednemu z widzów zakręciła się w oku łezka wzruszenia. Warto było zobaczyć tę piękną i mądrą ekranizację, pokazującą jak wielkim przywiązaniem i bezwarunkową miłością potrafi obdarzyć człowieka zwierzę. Kolejnym punktem wyjazdu były łyżwy. Celem tej atrakcji było upowszechnianie wśród dzieci nowych form aktywnego wypoczynku. I choć dla niektórych uczestników były to tak naprawdę  pierwsze kroki na lodzie zabawa była przednia. Nie obyło się wprawdzie bez drobnych potknięć i poślizgów, ale frajda z choćby kilku metrów udanego przejazdu była niezapomniana. Później, dzieci podzielone na dwie grupy, miały czas na smaczne przekąski w McDonald’s i w końcu późnym popołudniem trzeba było wracać do domu…

Wycieczka każdemu z uczestników dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń i pokazała, że ferie to czas, który można sobie bardzo ciekawie zorganizować, a wypoczynek wcale nie musi być bierny i wiązać się z leżeniem na kanapie… Można go spędzić twórczo i aktywnie, tak jak my!

Opiekunowie: J. Rajtar‐Żaczek, E. Hołówka, A. Adamska, A. Sobaś‐ Bodzioch, E. Pałys, D. Adamska

 

 

Tagi: , , ,