Bezpieczne ferie

8 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczne dla dzieci  i młodzieży związane z bezpieczeństwem podczas rozpoczynających się ferii zimowych. Przeprowadzili je funkcjonariusze Posterunku Policji w Dydni pod kierunkiem policjantki dzielnicowej  mł. asp. Magdaleny Kaszowskiej. Przypomniane zostały uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych na świeżym powietrzu oraz przekazana informacja o całkowitym zakazie ślizgania się po zamarzniętych naturalnych zbiornikach wodnych. Poruszone też zostały tematy związane z zagrożeniami  płynącymi z nieodpowiedniego korzystania z internetu i portali społecznościowych. Podkreślono m.in. fakt, że nie ma czegoś takiego jak anonimowość w sieci i że każde łamanie prawa lub nękanie poprzez internet jest przestępstwem ściganym przez policję. Starsi uczniowie zostali poinformowani też o skutkach przebywania poza domem po godzinie 22.00.

Ferie zimowe właśnie się rozpoczęły. Należą się one uczniom za ich ciężką pracę w pierwszym semestrze. Ważne jest jednak to, aby czas ten wszyscy spędzili w sposób bezpieczny i rozsądny.

 

Tagi: , ,