Szopki bożonarodzeniowe i stroiki świąteczne — wystawa, konkurs

Szopka betlejemska i stroik bożonarodzeniowy to tradycyjne ozdoby upiększające nasze domy w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Cieszy nas fakt, że obyczaj własnoręcznie wykonywanych symbolicznych dekoracji świątecznych nie tylko nie zanika i jest ciągle aktualny, ale także w twórczy sposób rozwija się i ewoluuje.

Od wielu lat w naszej szkole uczniowie wspierani przez rodziców i nauczycieli przygotowują piękne i pomysłowe szopki oraz stroiki świąteczne. Część z nich trafia na międzyszkolny konkurs organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Dydni, a pozostałe ubogacają wspaniałą wystawę w szkole przygotowywaną corocznie przez panią Halinę Żak — Ruszel i biorą udział w konkursie wewnątrzszkolnym. W tym roku na konkurs szkolny zgłoszono 10 szopek i 28 stroików. Do konkursu gminnego, zgodnie z regulaminem przesłanym przez Organizatorów, zakwalifikowano 6 prac z poszczególnych kategorii wiekowych (SP kl. I‐III, IV‐VI, VII‐ VIII i III kl. gimnazjum), w tym 5 z nich otrzymało nagrody. Wyróżniono także 3 prace z naszego przedszkola. Zwycięzców z etapu szkolnego poznamy niebawem.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w konkursie i życzymy, by poprzez tego typu artystyczną działalność nadal rozwijali swoją twórczą postawę, wyobraźnię oraz talent plastyczny.

W galerii zamieszczamy zarówno zdjęcia z wystawy szkolnej, jak i krótką relację fotograficzną z wręczania wyróżnień za szopki i stroiki  w GOK‐u.

JR‐Ż

 

Tagi: , ,