Wizyta Świętego Mikołaja

       Wszyscy wierzymy,  że Święty Mikołaj istniał naprawdę. Nie miał jednak czerwonego stroju ani reniferów, nie wchodził również do domów przez komin i nie pochodził z Laponii. Prawdziwy św. Mikołaj był biskupem, który swoje życie poświęcił potrzebującym.

      Warto  jest przypomnieć w tym miejscu życiorys Świętego  Mikołaja, który urodził się około 270 roku na terenie dzisiejszej Turcji. Był  jedynakiem, który odziedziczony majątek po rodzicach i  postanowił rozdać go potrzebującym,  m.in. wrzucając biednym dzieciom  prezenty  przez okno. Duży wpływ na wychowanie Mikołaja miał  jego stryj – biskup z Miry, który udzielił  mu  święceń  kapłańskich.  W ten sposób Mikołaj  został  biskupem Miry. Biskup z Miry zmarł  między  345 a 352 rokiem.  Zachowały się zapiski, które świadczą o tym,  że już  w XIV wieku obchodzono jego święto 6 grudnia.

      W Naszej szkole, również zgodnie z tradycją, pojawił się św. Mikołaj w pięknych szatach biskupich z pastorałem w ręku, obdarowując wszystkie dzieci prezentami. Oczekiwana cały rok wizyta minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich, a niektórzy z nich nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

AP

 

 

 

Tagi: ,

 

Więcej wpisów w kategorii Bez kategorii