Zabawa Andrzejkowa w przedszkolu

W przedszkolu zabawa,

Andrzejek to czas!

Niech magia i wróżba.

Króluje wśród nas!

      Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń, ta noc miała magiczną moc, uchylająca wrota do nieznanej przyszłości. Obecnie „Andrzejki” są wesołym spotkaniem dostarczającym przeżyć i emocji, a także okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

      29 listopada również dzieci z naszego przedszkola miały okazję poznać swoją „przyszłość”’. Dzieci podczas kubeczkowych wróżb dowiedziały się jakie będą wykonywać zawody, nie zabrakło wróżenia z butów, lania wosku przez magiczny klucz. Z powstałych kształtów, odczytywały czego mogą spodziewać się w przyszłości.

      Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Na koniec zabawy był słodki poczęstunek.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

 

Tagi: