Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

     25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza maskotka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. W tym roku wypada 116 rocznica powstania tej zabawki.

      26.11.2018r. nasze przedszkolaki też obchodziły „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem, aby wspólnie wesoło się bawić. Dzieci poznały historię tego święta, dowiedziały się jak powstaje pluszowy miś, uczestniczyły w wesołych zabawach ruchowych, plastycznych, słuchały wierszyków, śpiewały piosenki o misiach, rozwiązywały zagadki, konkursy i zgadywanki. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom. Po wspólnej zabawie na dzieci czekał mały upominek – misiowe żelki.

      Następnego dnia wszystkie przedszkolaki razem ze swoimi ulubionymi pluszakami zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej w Niebocku, gdzie wzięły udział w „Urodzinach Misia”. W atmosferze wesołych zabaw Pani Bibliotekarka zaprezentowała wiele ciekawych książeczek dla dzieci, których głównymi bohaterami były różne Misie. Przypomniała dzieje powstania tej zabawki i wypożyczyła książeczki o Misiach do poczytania w przedszkolu, a na koniec dla wszystkich przygotowała pyszne słodkie pierniczki.

      Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na pluszowe misie nie przemija, a radość jaką sprawiają dzieciom widać na załączonych zdjęciach.

M. Dmitrzak