Teatrzyk „Pokahontas — indiańska księżniczka”

Czwartek 18 października 2018 r. był dla przedszkolaków oraz  uczniów klas I – III naszej szkoły dniem niezwykłego spotkania – z indiańską księżniczką Pokahontas. Było to możliwe dzięki przedstawieniu teatralnemu,  na które zaprosił nas Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa, a odbywało się ono w sali brzozowskiego kina.

Poznaliśmy księżniczkę, która nie chodzi w pięknej sukni i w koronie na głowie, ale w swym życiu kieruje się sercem i mądrością i w tym kryje się jej wielkość. Poznaliśmy jej przyjaciół i ich perypetie. Wśród pięknej scenografii, kostiumów i muzyki mieliśmy okazję do odczucia wzruszeń i śmiechu do łez. Spektakl ten udowodnił, że każdy może być taką księżniczką lub księciem. Wystarczy tylko mieć dobre serce, być wrażliwym i kochać przyrodę.

A. Adamska

 

Tagi: , ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka