Bezpieczne wakacje

19 czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie z panami policjantami z Posterunku w Dydni na temat bezpiecznych wakacji. Prelekcja  dla uczniów miała na celu przypomnieć o prawidłowych zachowaniach dzieci i młodzieży w czasie zbliżających się dni wolnych od nauki szkolnej. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i wyjaśnili, jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi. Przypomnieli także zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku oraz przestrzegali uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Wspomnieli także o zagrożeniach płynących z sieci i różnych portali społecznościowych.

Mamy nadzieję, że zarówno to spotkanie, jak i pogadanki wychowawców na temat bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku przyniosą dobry skutek i wszyscy po wakacjach cali i zdrowi wrócimy do szkoły.

 

Tagi: , ,