XVII KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

      Konkurs Piosenki Obcojęzycznej cieszy się co roku dużą popularnością wśród uczniów naszej gminy. Tak było i w tym roku. Uczniowie zaprezentowali 17 utworów przede wszystkim w języku angielskim, oraz brawurowo wykonaną piosenkę po niemiecku „Eins, zwei …”, co wywołało olbrzymi aplauz publiczności.

      Konkurs jest zawsze wydarzeniem w Naszej szkole, do którego uczniowie przygotowują się kilka tygodni wcześniej. Wykonawcy prezentowali wysoki poziom zarówno wokalny, jak i artystyczny. Ciekawe stroje oraz dodatkowe rekwizyty podnosiły walory estetyczne prezentowanych utworów. Na uwagę zasługuje tutaj piękna Hiszpanka ze Szkoły Podstawowej w Grabówce, w piosence „ La isla Bonita”. Następnym wykonawcą z ciekawą choreografią był zespół ze Szkoły Podstawowej z Dydni oraz wspomniany wyżej zespół z Gimnazjum w Niebocku z piosenką „Eins, zwei Polizei”. Oczywiście nie byłoby konkursu bez wspaniałej publiczności, którą stanowili uczniowie Naszej szkoły. Reagowali żywiołowo na wszystkich wykonawców oraz dopingowali swoich faworytów przygotowanymi wcześniej transparentami.

      Podsumowując XVII Konkurs Piosenki Obcojęzycznej można tutaj zacytować słowa jednej z uczennic Gimnazjum w Niebocku „Nie liczą się wyniki,  lecz dobra zabawa” .

Zapraszamy za rok i życzymy radości z występów na „małej” scenie.

Pocałuń Anna

 

Tagi:

 

Więcej wpisów w kategorii Gimnazjum