XVI EDYCJA KONKURSU PRZYRODNICZO — EKOLOGICZNEGO „SALAMANDRA”

24 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 w Humniskach odbył się XVI Regionalny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny „Salamandra”.  Tematem konkursu były „Płazy i gady Polski”. Do rywalizacji stanęło 74 uczniów reprezentujących 26 placówek oświatowych z powiatów: brzozowskiego, sanockiego, krośnieńskiego i jarosławskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszej części uczniowie pisali test składający się z 24 pytań, po którym komisje konkursowe wyłoniły 10 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 5 uczestników.  Zagadnienia konkursowe, zarówno podczas testu, jak i w finale były bardzo trudne. Uczniowie musieli między innymi na podstawie zdjęć, wydawanych odgłosów  rozpoznać płazy i gady, a także wykazać się znajomością wielu detali z ich życia. Poziom wiedzy wszystkich uczestników konkursowych zmagań był bardzo wysoki.

Reprezentantkami naszej szkoły w tym konkursie były uczennice z klasy V: Julia Stabryła Amelia Żak.

Amelia Żak  zakwalifikowała się do ścisłego finału i zajęła IV miejsce.

Gratulacje!

B.Dż.

http://brzozow.pl/index.php/2018/04/25/konkurs-przyrodniczy-salamandra/

 
 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka