„Wielkie sprawy małej żaby”- teatrzyk kukiełkowy

Obcowanie z teatrem i żywym słowem jest bardzo ważnym elementem na drodze do wszechstronnego rozwoju dziecka. Przedstawienia teatralne umożliwiają dziecku wielozmysłowy odbiór, gdyż zawierają w sobie różnorodne środki artystycznego wyrazu. Kontakt młodego człowieka z tą formą sztuki może stać się niezwykłym doświadczeniem, ponieważ zostaje on wprowadzony w magiczną rzeczywistość teatralną, gdzie bajkowe zdarzenia są niemal na wyciągnięcie ręki.

Dzieci z naszego przedszkola oraz uczniowie z klas I — IV mieli możliwość takiego twórczego spotkania ze sztuką 9 maja br. Do szkoły w tym dniu zawitał teatr lalek „Bajka” z przedstawieniem pt. „Wielkie sprawy małej żaby”. Bohaterowie bajki: trzy Smoki, Żaba, Krokodyl,  tajemnicza Makrauhenia, Agatka i Kura poprzez swoje przygody i opowiastki nakreślali dzieciom właściwy stosunek do otaczającego świata przyrody i pokazywali, jak żyć w przyjaźni z innymi i tolerować ich odmienność. Spektakl ubogacała kolorowa scenografia, dobrze dobrane efekty muzyczne i świetlne oraz przede wszystkim ciekawa treść przekazana w zrozumiały dla dzieci sposób.  Atutem przedstawienia było też  czynne włączane w nie dzieci poprzez dialogi z bohaterami bajki.

Wszyscy z zaciekawieniem i zaangażowaniem obejrzeli teatrzyk, a na zakończenie występujący nagrodzeni zostali przez dzieci gromkimi brawami.

JRŻ

 
 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka