WARSZTATY EKOLOGICZNE „ZMIENIAJ NAWYKI NIE KLIMAT”

Wiosenne miesiące są dobrą okazją do poznawania otaczającej przyrody i podejmowania działań na jej rzecz. Na wiosnę obchodzimy: Dzień Ziemi, Dzień Polskiej Niezapominajki i Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Wszystkie te święta mają na celu promować walory otaczającej nas przyrody i stale przypominać nam o ochronie środowiska. W naszej szkole w dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia warsztatowe dla klas I –VI, które miały na celu uświadomić fakt, iż jesteśmy cząstką przyrody i naszym obowiązkiem jest jej poszanowanie. Na początku uczniowie obejrzeli film edukacyjny o tematyce ekologicznej, a następnie odczytali list „Czego oczekuje od nas Ziemia?”. W podziękowaniu dzieci z klasy II i III wykonały piosenkę pt. „Ziemia to wyspa zielona”. Każda klasa dostała pakiet zadań do rozwiązania. Na podsumowanie zostały wręczone dyplomy uczestnictwa w warsztatach ekologicznych.

Dorota Adamska

Beata Dżoń

 
 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka