Wizyta ks. biskupa w naszej szkole

9 kwietnia br. witaliśmy w naszej szkole wyjątkowego gościa. Był nim Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek, który w ramach wizytacji kanonicznej odwiedził też naszą parafię.
Czcigodnego Gościa z radością przywitał najmłodszy zespół wokalny z naszej szkoły, który gromkim głosem zaśpiewał „Witamy Cię, Alleluja” i „Bądź pozdrowiony Gościu nasz”. Ksiądz biskup został też serdecznie powitany w szkolnych progach przez panią dyrektor Bożenę Chorążak oraz księdza proboszcza Edwarda Stępnia. Przy okazji odwiedzin, chcieliśmy naszemu Gościowi zaprezentować szczególny dorobek artystyczny uczniów ZS w Niebocku. Był więc brawurowo i profesjonalnie wykonany taniec góralski zespołu „Kalina” oraz pieśń „Zaufaj Panu już dziś”, którą zaśpiewały dzieci z kółka muzycznego do akompaniamentu gitar.

Następnie kilka słów do dzieci i młodzieży wygłosił ksiądz biskup. Podkreślił on w swojej wypowiedzi, jak ważne jest w życiu ustawiczne wzrastanie i praca nad sobą. Taka duchowa wspinaczka podobna jest do zdobywania góry, wymaga więcej wysiłku i samozaparcia, ale za to, po zdobyciu szczytu, człowiek widzi więcej, szerzej i głębiej… Przesłanie to trafiło do nas wszystkich i będziemy chcieli jak najlepiej je wypełniać. Ksiądz biskup podziękował też nauczycielom za trud ich pracy wychowawczej i życzył wszystkim siły, satysfakcji i radości.
To krótkie spotkanie, zakończone pieśnią pożegnalną na długo zostanie w naszej pamięci.

JR‐Ż

 

Tagi: ,

 

Więcej wpisów w kategorii Gimnazjum