Konkurs gminny „Cudze chwalicie swego nie znacie” już za nami

     XV edycja Gminnego Konkursu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

      Co roku w marcu w naszej szkole gościmy uczniów szkół z sąsiednich miejscowości na konkursie wiedzy o Gminie Dydnia — „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. W tym roku tematyka konkursu dotyczyła artystów ludowych oraz Honorowych Obywateli Gminy Dydnia.

      27 marca powitaliśmy gości ze Szkoły Podstawowej z Grabownicy, Dydni oraz Końskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Nowak, Emilia Sokołowska, Weronika Przystasz, Karolina Krzysik oraz Wiktor Pierożak. Zebranych przywitała pani dyrektor Bożena Chorążak życząc powodzenia w rywalizacji o najlepsze miejsca. O godzinie 10.00 rozpoczął się konkurs, uczniowie rozwiązywali test wiedzy o osobach, które przyczyniły się do rozwoju oraz krzewienia kultury Gminy Dydnia. Trudne pytania stanowiły wyzwanie dla wszystkich uczestników. Wiedza najlepszych z nich wywarła duże wrażenie na jurorach.

      Po krótkich obradach i poprawie prac komisja wyłoniła zwycieżców. Pani dyrektor wręczyła podziękowania dla opiekunów i szkół macierzystych uczestników, dyplomy za uczestnictwo. Następnie wyróżniła dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Grabownicy za bardzo wysoki wynik testu, gdyż różnice punktowe między zwycieżcami a wyróżnionymi były minimalne. W gronie laureatów, którzy zdobyli czołowe miejsca i otrzymali nagrody, znaleźli się:

III m‐ce:  uczeń Szkoły Podstawowej w Końskiem

II mce ex aequo: Justyna Nowak i Karolina Krzysik z Zespołu Szkół w Niebocku

I m–ce: Weronika Przystasz z Zespołu Szkół w Niebocku.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy za rok!

Beata Holik

 

Tagi: