Wielkanocne warsztaty w naszej szkole

Wielkanoc w życiu chrześcijan to najważniejsze święto w roku. Upamiętnia ono śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Nasi uczniowie, chcąc jak najlepiej przygotować się do tych głębokich w swej wymowie świąt i jednocześnie utrwalić najstarsze polskie tradycje, prowadzą różnorodne przedświąteczne działania. Wykonują pomysłowe dekoracje w salach lekcyjnych,  uczą się piosenek i wierszyków o tematyce wielkanocnej, a także rozmawiają z wychowawcami o świątecznych zwyczajach… Na korytarzu szkolnym pojawia się też każdego roku przepiękna ekspozycja palm i pisanek wielkanocnych, które dzieci wykonują wraz z rodzicami w domach (galeria nr 1).

Dopełnieniem tego wszystkiego są corocznie organizowane przez Panią Halinę Żak– Ruszel warsztaty pisankarskie oraz nauka robienia baranków z masła. W tym roku odbyły się one w środę 28 marca. Wzięła w nich udział bardzo liczna grupa uczniów z klas IV– VII i gimnazjum. Maślane baranki wykonywało 53 uczniów, natomiast pisanki 31. Wspaniałe efekty ich pracy można podziwiać poniżej, w galerii nr 2.

Cieszymy się, że co roku ten radosny okres przedświąteczny, ubogacony w staropolską tradycję, chce jeszcze kultywować i podtrzymywać tak wielu uczniów naszej szkoły.

JR-Ż

Wystawa na korytarzu i dekoracje klas (galeria 1)

Warsztaty wielkanocne (galeria 2)

 

Tagi: ,

 

Więcej wpisów w kategorii Gimnazjum