Wystawa szopek i stroików świątecznych

Od wielu już lat przed świętami Bożego Narodzenia dużym powodzeniem w naszej szkole cieszy się wystawa pięknych świątecznych szopek. W tym roku oprócz nich do wystawy dołączyły także bożonarodzeniowe stroiki. Te świąteczne symbole wykonywane są przez dzieci i ich rodziców z najprzeróżniejszych materiałów: papieru, słomy, drewna, kory, sznurka, czy nawet ze szkła, a ciekawie zaprojektowane figurki Świętej Rodziny, aniołków, pasterzy czy zwierzątek są dowodem na to, że czasem „z niczego można zrobić coś”. Taka rodzinna praca jest wyrazem przywiązania do pięknych ludowych tradycji i jednocześnie wspaniałym pomysłem na wspólne spędzanie wolnego czasu przez rodziców i dzieci. Oglądane na wystawie powstałe małe arcydzieła z pewnością wymagały od ich twórców dużego zapału, sporej ilości czasu oraz pomysłowości i zaangażowania. Ale było warto, bo każdy, kto ogląda wystawę wyraża się o jej efektach z prawdziwym zachwytem.

Od lat w szkole w Niebocku pieczę nad wystawą pełni pani Halina Żak – Ruszel i to pod jej czujnym okiem niektóre z szopek i stroików trafią na gminny konkurs, który odbędzie się już niebawem w Dydni. Życzymy im zwycięstwa. A za udział w szkolnej wystawie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli się zaangażować i zainspirować innych do podobnych działań.

JR-Ż

 

Tagi: ,

 

Więcej wpisów w kategorii Gimnazjum