Wycieczka klasy V

      Dnia 7 grudnia bieżącego roku nasza klasa wybrała się na jednodniową wycieczkę do Krosna.

      Na początek pojechaliśmy do kina Helios na film pt. „Pierwsza Gwiazdka”. Film ten opowiadał o Bożym Narodzeniu z perspektywy zwierząt. Głównym bohaterem filmu był osiołek Bo. Ciekawymi postaciami byli również gołąb Dave i owieczka Rut. Bo uciekł z młyna, by spełnić swoje marzenie i dołączyć do królewskiej karawany. Niestety podczas ucieczki zranił się w nogę, jednak ostatkiem sił zdołał dotrzeć do domu Marii i Józefa. Gospodyni, widząc cierpiącego osiołka, postanowiła mu pomóc. Pomimo dobroci jaką otrzymał ze strony Marii, w jego głowie nadal tkwiła myśl o ucieczce. Jednak, gdy dowiedział się, co knuje Herod postanowił ostrzec Marię przed niebezpieczeństwem. Gdy już to zrobił, mógł dalej realizować swoje marzenia, lecz osiołek wybrał inną drogę i podążał z Marią i Józefem do Betlejem. Zrozumiał, że jego zadaniem jest uratować Marię. Maria i Józef doszli do Betlejem. Szukali gospody, lecz nigdzie nie było miejsca, tymczasem Maria zaczęła rodzić. Osiołek Bo miał do wykonania nie lada zadanie. Z pomocą Dave’a i Rut pokonał wysłanników Heroda, ale wykazał się też niezwykłą szlachetnością, bo kiedy śmierć groziła złym psom – wysłannikom Heroda, Bo podał im pomocną dłoń (a właściwie kopyto), zaprowadził Marię do stajenki i dowiedział się, że tak naprawdę niósł na grzbiecie Króla‐ syna Marii. Film bardzo nam się podobał.

      Potem pojechaliśmy do Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej, gdzie przygotowano dla nas warsztaty piernikarskie. W muzeum mogliśmy oglądać różne przedmioty, które dawniej znajdowały się w każdym polskim dworku. Na warsztatach poznaliśmy historię ciasta piernikowego, a przede wszystkim mogliśmy robić i ozdabiać własne pierniki.

      Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę.

Amelia Żak,  Julia Stabryła

 

Tagi:

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka