Wigilia klas czwartych

Zgodnie z tradycją w Polsce wieczerza wigilijna rozpoczyna się 24 grudnia wraz z pierwszą gwiazdką na niebie. Jest to symboliczne nawiązanie do Gwiazdy Betlejemskiej, zwiastującej narodziny Pana Jezusa, którą ujrzeli Trzej  Królowie.

Uczniowie klas czwartych postanowili przyśpieszyć ten magiczny czas i w dniu dzisiejszym, wspólnie z wychowawcami zasiedli do wigilijnego stołu, przy którym wszyscy połamali się opłatkiem i złożyli sobie najlepsze życzenia. Przygotowane potrawy kusiły swoim zapachem. Dzieci mogły skosztować tradycyjnych postnych potraw: pierogów, barszczyku z uszkami, ryby… Nie brakowało też słodkości – szarlotki z lodami. Potem oczywiście było wspólne kolędowanie i zabawy, które przyczyniły się do integracji obu klas. To wydarzenie pozwoliło wszystkim odczuć, że święta zbliżają się dużymi krokami…

W imieniu uczniów klas czwartych i wychowawców składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim dzięki, którym odbył się ten wyjazd.

B.Dż.

 
 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka