Wędrowniczki z wizytą u strażaków w Sanoku

19 grudnia przedszkolaki z grupy „Wędrowniczki”  uczestniczyły w zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik”, mieszczącej się przy Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Głównym celem zajęć jest poprawa bezpieczeństwa pożarowego poprzez zapoznanie dzieci z zagrożeniami oraz sposoby zachowania w sytuacjach kryzysowych. Dzieci wzięły udział w zajęciach teoretyczno‐praktycznych, podczas których poprzez pokazy multimedialne, zajęcia praktyczne i pogadankę zapoznały się z tajnikami pracy strażaków i ochroną przeciwpożarową. Na zajęciach praktycznych nauczyły się m.in. jak wzywać pomoc, czy też jak zachować się podczas pożaru. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia praktycznej nauki wybrania odpowiedniego numeru telefonu i rozmowy ze strażakiem gdzie dzieci wzywały pomoc do „zaistniałych” wypadków. W drugiej części zajęć dzieci przeszły do pomieszczenia symulującego mieszkanie gdzie znajdowały się sprzęty codziennego użytku. W tzw. „zadymionym pomieszczeniu” demonstrowane były warunki jakie powstają na skutek pożaru. Dzieci „w tumanach unoszącego się dymu”, na czworakach musiały się szybko ewakuować. Jednak największe wrażenie zrobiła wizyta w garażu z samochodami bojowymi, gdzie można było podziwiać sprzęt, założyć hełm, umundurowanie strażaka oraz obserwować zjazd strażaków po rurze. Na zakończenie wszyscy uczestniczy zajęć otrzymali certyfikat „Dzielnego Małego Strażaka”.

Składamy serdeczne podziękowania dla pracowników Straży Pożarnej w Sanoku, którzy umożliwili naszym przedszkolakom poznanie zawodu strażaka z bliska oraz tak miłe przyjęcie.

B.Dż.

 
 

Więcej wpisów w kategorii Przedszkole