Święta tuż, tuż… — pieczenie pierniczków w przedszkolu.

Dzisiaj w naszym przedszkolu zapachniało korzennymi przyprawami. Jak co roku zgodnie z przedświąteczną tradycją Wędrowniczki i Słoneczka od samego rana zabrały się za wypiek pierniczków. Najpierw poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, zasady bezpieczeństwa. Odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki i zakładając fartuszki. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem zabrały się do pracy, wygniatały, wałkowały ciasto i wykrawały przy pomocy foremek świąteczne kształty: choinki, bałwanki, aniołki, gwiazdki. Następnie słodkie ciasteczka nabierały kolorów w przedszkolnej kuchni, pod czujnym okiem pań. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne.

B.Dż.

 
 

Więcej wpisów w kategorii Bez kategorii