Przedstawiciele SK Caritas w Domu Pomocy Społecznej w Brzozowie

      Wolontariusze naszego SK Caritas lubią dzielić się sercem. Cieszą się, gdy sprawiają innym radość i pozwalają im uwierzyć w to, że w dzisiejszym zabieganym świecie mogą jednak liczyć na pamięć oraz wsparcie duchowe ze strony innych. Dnia 19 grudnia nasza młodzież postanowiła zanieść odrobinę tej radości pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Brzozowie. Uczniowie przedstawili inscenizację „Którędy do nieba”, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie złożyli piękne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wręczając wraz z nimi własnoręcznie przygotowane stroiki oraz kartki świąteczne. Dziękujemy Paniom B. Ziółkoś – Florek oraz B. Holik za pomysły i opiekę nad młodzieżą wykonującą te piękne upominki. Najważniejsze jednak było to, co dało się zauważyć w postawie młodzieży, która zderzając się ze światem ludzi starszych, często zmagających się z wieloma chorobami, ograniczeniem sprawności, okazywała zainteresowanie, ciepło i serdeczność, wywołując na niejednej twarzy uśmiech. Takie spotkania są dla młodych ludzi cenną lekcją, która uczy, co tak naprawdę jest w życiu ważne.
Należy jeszcze zaznaczyć, że nasze SK Caritas nie ustaje w pomysłach i działaniach. Uczniowie, realizując projekt „Pomóż dzieciom w Syrii przeżyć zimę”, w dniach 18–19.12 postanowili rozprowadzać pierniczki i babeczki, z których cały dochód zasilił zebraną wcześniej na ten cel kwotę. Projekt potrwa do końca marca. Liczymy więc na kolejne inicjatywy wolontariuszy.

 

Tagi: ,