Szkolne Koło Caritas niesie pomoc dzieciom z Syrii

      Do działania tak chętnie podjętego przez członków SK Caritas w ZS w Niebocku zachęcił UNICEF Polska, który zaproponował szkołom udział w projekcie „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”. Jego celem jest między innymi pokazanie, jak wojna wpływa na życie dziecka, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw zaangażowania społecznego oraz możliwość zebrania środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i koców dla dzieci i młodzieży z Syrii.

      Na odzew uczniów z ZS w Niebocku nie trzeba było długo czekać. Wraz z opiekunami SK Caritas podjęte zostały działania. Jedna z grup postanowiła przygotować inscenizację pt. „Którędy do nieba”, która 26 listopada została przedstawiona społeczności lokalnej w Kościele Parafialnym w Niebocku. Uczniowie w niebywale krótkim czasie wspaniale przygotowali się do odegrania swoich ról, co pozwoliło im godnie zaprezentować się na scenie i wzruszyć do łez niejednego widza. Treść sztuki przemawiała do ludzkich serc i uświadamiała, że wiara bez uczynków jest martwa. W tym miejscu ogromne podziękowania należą się księżom pracującym w parafii, którzy chętnie współpracują ze SK Caritas.

      Zebrane środki finansowe zostaną przekazane dla dzieci w Syrii. O tym, że uczniom naszej szkoły nie są obojętne losy dzieci, którym wojna zamieniła życie w piekło, świadczy ich zaangażowanie w różnego rodzaju działalność. Kolejną z nich jest decyzja uczniów, że z okazji św. Mikołaja obdarują nie  tylko siebie nawzajem, ale wspomogą również bezinteresownie inne dzieci. Ponadto cieszy nas bardzo uczniowska deklaracja, iż to dopiero początek ich charytatywnej działalności.

M. Adamska

 

Tagi: ,