Spotkanie z policjantami

14 września odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z  policjantami z posterunku w Dydni na temat zasad bezpieczeństwa na drodze. Funkcjonariusze wyjaśniali dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i do domu oraz o jakich przepisach drogowych należy zawsze pamiętać. Mówili między innymi o prawidłowym przejściu przez jezdnię, wyposażeniu ubioru i plecaków w elementy odblaskowe, zabawach z dala od jezdni i możliwości samodzielnego poruszania się po drodze np. na rowerze oraz o obowiązujących zasadach jazdy w fotelikach dla mniejszych dzieci. Podkreślili, że początek roku szkolnego to czas, kiedy dzieci najczęściej pieszo ruszają do szkoły, i że celem policji jest między innymi zadbanie o to, aby na tej drodze nic złego się nie wydarzyło. Wzmożone są więc w tym okresie działania policyjne i wychowawcze oraz częste kontrole wokół szkół. Funkcjonariusze policji spotykają się z dziećmi, by rozmawiać o  zagrożeniach, gdyż po dłuższym okresie wakacyjnego odpoczynku szczególnie łatwo zapomnieć o zasadach bezpiecznego zachowania. Uczniowie naszej szkoły zostali o tym dokładnie poinstruowani i mamy nadzieję, że bieżący rok szkolny upłynie nam miło i bezpiecznie.

 

Tagi: ,