Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

     

Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

      Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, czarne itp. A każdy z nich był piękny i wyjątkowy. Jest to najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

      Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, którą przygotowała Pani Jadzia w Gminnej Bibliotece. Pani Bibliotekarka przedstawiła naszym najmłodszym historię „powstania” dzisiejszego święta: Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden
z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

      Po powrocie do przedszkola dzieci wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, a także „Stary Niedźwiedź”. Na koniec zajęć każdy przedszkolak stworzył własnego misia.

      Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość zaprezentowania swojego misia kolegom i wspólne zabawy z pluszakiem.

Ewelina Kondracka

 

Tagi:

 

Więcej wpisów w kategorii Przedszkole

 
 
 
 
 
 
Skip to content