Sukces uczniów naszej szkoły w XI Gminnym Konkursie Recytatorskim w Dydni

W dniu 14.05.2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dydni odbyła się XI edycja Konkursu Recytatorskiego. Jego celem było ukazanie piękna poezji polskiej, upowszechnianie kultury języka ojczystego oraz odkrywanie i rozwijanie talentów recytatorskich. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół z gminy Dydnia. Przeprowadzono go w trzech kategoriach wiekowych. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół w Dydni, Jabłonce, Końskiem i Niebocku.
Każdy z nich zaprezentował jeden dowolnie wybrany wiersz polskiego poety zgodny z regulaminem. Tematyka konkursu okazała się bardzo dobrym wyborem i świadczy o tym, że zainteresowania literackie dzieci i młodzieży oraz ich zdolności interpretacyjne mogą zadziwić niejednego ze świata dorosłych. Wszystkich oceniało jury, które pod uwagę brało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie naszej szkoły podczas recytacji zaprezentowali wysoki poziom, co zostało docenione przez jury, które przyznało I miejsce
w kategorii uczniów klas 0‐III Mai Kopiczak  z oddziału przedszkolnego. W kategorii klas IV -VI Michał Szelest zdobył III miejsce, zaś uczniowie gimnazjum Anita Oleniacz i Krystian Sąsiadek wywalczyli — kolejno II i III miejsce. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a każdy z uczestników konkursu — w tym również nasze uczennice: Weronika GromekWeronika Fic — pamiątkowy dyplom.

Anna Sobaś — Bodzioch

 

Tagi: