Wyjazd do kina

Dnia 16 grudnia uczniowie klas IV,V i VI wyjechali do pobliskiego Brzozowa, aby w Muzeum Regionalnym obejrzeć piękną wystawę Szopek Bożonarodzeniowych i wysłuchać prelekcji tematycznie z nią związanej. Głównym jednak celem wyjazdu było wzięcie udziału w lekcji kinowej pt. „Co na ekranie z książki zostanie”? oraz obejrzenie filmu „Szatan z siódmej klasy”. Wszystko to miało miejsce w brzozowskim Kinie „Sokół”. Spotkanie przygotowane zostało przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina, a jego program honorowym patronatem objął Polski Instytut Sztuki Filmowej. Nasi uczniowie spędzili w kinie 2 godz. 30 min. Najpierw wzięli czynny udział w lekcji, podczas której, pod kierunkiem bardzo sympatycznej Pani prowadzącej, szukali odpowiedzi na pytanie: Skąd się biorą pomysły na zrobienie filmu? Padały nagradzane przez Panią odpowiedzi:np. z komiksów, z książek, z gier komputerowych, gier planszowych, z zapisywanych pamiętników, dzienników, itd. Następnie dzieci mogły obejrzeć film, ale wcześniej otrzymały polecenie, aby skupić się na tym, co będą oglądać na ekranie i ocenić, czy film jest do końca wierny książce, na podstawie której powstał? Odpowiedź mogła być tylko jedna. Otóż film nie pokaże tego wszystkiego, co zawiera w sobie książka. Jeśli zatem chodzi o lekturę szkolną — najpierw książka, potem film!

MA

 
 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka