Rekolekcje w Olchowej

W dniach 12–13 grudnia 2014 r. kandydaci do sakramentu bierzmowania z trzecich klas Gimnazjum w Niebocku i Dydni uczestniczyli w rekolekcjach prowadzonych przez ks. Adama Lechwara, korzystając z gościnności ośrodka oazowego „Brama Bieszczad” w Olchowej.
Grupa nasza liczyła 28 uczniów i 3 opiekunów. Rekolekcje rozpoczęliśmy od wizyty w Sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu. Tam odprawiliśmy pod przewodnictwem ks. Adama Drogę Krzyżową w plenerze mając możliwość zapoznania się z galerią rzeźby bieszczadzkiej oraz zwiedzaliśmy ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu, gdzie z wieży widokowej można było podziwiać piękne widoki na okolicę.
Ośrodek oazowy przywitał nas bardzo serdecznie i gościnnie, za co z całego serca dziękujemy. Codzienny udział we Mszy Świętej, wspólne modlitwy, śpiew, konferencje, rozwiązywanie zadań powierzonych przez animatorów integrowały nas i zbliżały do Boga.
Nasze rekolekcje były swoistym podsumowaniem 3–letniego okresu formacyjnego przed bierzmowaniem, w czasie którego zdobywaliśmy wiedzę i kształtowaliśmy nasze sumienia aby móc stać się pełnoprawnym chrześcijaninem.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tych rekolekcji.

Uczniowie III klasy Gimnazjum w Niebocku