Szkolenie „Cyfrowa cywilizacja – zagrożeniem dla dzieci i młodzieży”

18 listopada 2014 r. uczniowie, nauczyciele i rodzice Zespołu Szkół w Niebocku uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym zagrożeń płynących z nieograniczonego dostępu do mediów i Internetu. Szkolenie przeprowadził pan Piotr Ożarski, pracownik PCEN w Rzeszowie, który przedstawił najnowsze wyniki badań dotyczących nadużywania sprzętu multimedialnego oraz uzależnienia od Internetu wśród dzieci i młodzieży. Swoje wystąpienie pan Piotr oparł o najnowszą literaturę, którą polecamy zainteresowanym rodzicom i uczniom:

  • „Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci”  Manfred Spitzer
  • „Wyloguj się do życia” William Powers
  • „Płytki umysł. Jak Internet wpływa na nasz mózg”  Nicholas Carr
  • „Uwolnić się z sieci. Uzależnienie od Internetu”  Kimberly Young, Patrice Klausing

Życzymy miłej lektury.

 
 

Więcej wpisów w kategorii Gimnazjum