Otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum

Podczas szkolnej dyskoteki mającej miejsce 29 września br. odbyło się, (po wcześniejszym uroczystym złożeniu ślubowania w Dniu Patrona) przyjęcie, tym razem na wesoło, klas pierwszych do społeczności gimnazjalnej. To tak zwane otrzęsiny. Najstarsi uczniowie na czele z samorządem szkolnym byli w tym dniu gospodarzami imprezy oraz pomysłodawcami konkurencji dla młodszych kolegów. Tych ostatnich nie sposób było nie rozpoznać, ponieważ na ich twarzy widniał symboliczny i tradycyjny już w naszej szkole nosek i wąsiki kotka. Dyskotekę rozpoczęto od rywalizacji dwóch klas pierwszych. Uczniowie musieli zmierzyć się ze sobą w takich zadaniach, jak:
– picie mleka z talerzyka otoczonego po brzegach bitą śmietaną
– przeniesienie przez salę gimnastyczną ping — ponga na łyżeczce trzymanej w ręce;
– poddanie się zabawie „moda w ciemno”;
– ujrzenie jak chciwy może otworzyć oczy z ręką w jajku;
– sprawdzenie sił i motywacji do zwycięstwa podczas przeciągania liny;
– nie mogło zabraknąć takiej konkurencji, jak jedzenie jabłka zanurzonego w wodzie.
Oprócz sprawdzenia sprawności fizycznej i wytrzymałości uczniów klas pierwszych, zbadano też poziom ich wiedzy dotyczący obycia w nowym środowisku szkolnym. Tak więc należało wiedzieć: jaka pracownia kryje się pod poszczególnymi numerami klas; ile schodów trzeba pokonać, by wyjść na I piętro; odgadnąć, do kogo należy dana ksywka; podać liczbę pracowników obsługi szkoły. To jednak nie wszystko, ponieważ należało jeszcze wykazać się wiedzą teoretyczną – tym razem z dziedziny geografii. Niewielką przewagą punktową wygrała klasa „I a”. Jednak nagrodę w postaci „super ostrych” kawałków czekolady otrzymały obie pierwsze klasy.
Dla nowych uczniów gimnazjum rodzice postarali się o poczęstunek w postaci pizzy i słodyczy.
Warto zauważyć to, że klasa III postarała się, przygotowując salę gimnastyczną na tę okoliczność, dbając o najdrobniejsze szczegóły. Wystrój w stylu Halloween wszystkim bardzo się podobał.  Rzeźbione przez uczniów najstarszych klas dynie nadawały uroku pomieszczeniu, w którym tańczono, wywołując dreszczyk emocji. Nawet osoby, które prowadziły całą imprezę, postarały się o strój doskonale pasujący do klimatu dyskoteki. Wspaniała muzyka, przy której wszyscy świetnie się bawili, to też zasługa gospodarzy. Ta dyskoteka zostanie na długo w pamięci klas pierwszych .

Martyna Adamska

 

Tagi: