Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

»Potrzeba nam wolności, jak trzeba przyrody,
Apostolstwa obłoków i ptaków nad krajem,
Jak rzek płynących prawnym przeznaczeniem wody
I gór, co rosną w ziemi skalnym obyczajem…«

                                                                                       Kazimierz Wierzyński

null12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestniczyli w niej uczniowie przedszkola, szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Część artystyczną przygotowały pani Marzena Czerkies i Stanisława Zajdel, a za oprawę muzyczną odpowiadał pan Dariusz Klimowicz. Na scenie, w pięknej oprawie plastycznej przygotowanej przez państwa Halinę i Piotra Ruszli, uczniowie klasy III SP oraz Gimnazjum przedstawili w wierszu i piosence historię walki o niepodległość naszej Ojczyzny. Wzniosłe słowa pieśni patriotycznych znanych młodzieży od najmłodszych klas brzmiały pięknie w ustach młodych artystów. Udekorowani biało–czerwonymi kotylionami uczniowie szkoły podstawowej machający chorągiewkami przypomnieli wszystkim, że święto 11 listopada jest jednym z najważniejszych w roku i każdy Polak powinien o nim pamiętać. Na zakończenie wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali „Rotę”.

 

 

 
 

Więcej wpisów w kategorii Gimnazjum