Pasowanie pierwszoklasistów

Poranek 24 października 2014 roku był bardzo chłodny, ale serca naszych pierwszoklasistów, ich rodziców i nauczycieli były mocno rozgrzane. Właśnie nadszedł ten dzień, na który wszyscy czekali – ślubowanie i pasowanie na ucznia.
Rankiem dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami przyszły do kościoła, gdzie została odprawiona Msza Św. w ich intencji oraz otrzymały specjalne błogosławieństwo na czas nauki szkolnej.
Akademia
Po Mszy Św. wszyscy udali się do szkoły. Tu, w obecności rodziców oraz koleżanek i kolegów z innych klas i przedszkolaków, po raz pierwszy przyszło im się zmierzyć z tremą związaną z wystąpieniem przed tak licznym audytorium. Pierwszoklasiści udowodnili, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły, bowiem część artystyczna – wiersze, piosenki – wypadły wspaniale. Potem nadszedł ten najważniejszy moment – uroczyste ślubowanie w obecności sztandaru szkoły, a potem pasowanie na ucznia przez panią dyrektor Bożenę Chorążak. Ten wielki ołówek okazał się niestraszny, a cała uroczystość przyjemna. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Po uroczystości czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Alicja Adamska

Beata Dżoń

 
 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka