Bądź bezpieczny – wizyta policjantów w przedszkolu

policjantW piątek 19.09.2014 r. nasze przedszkole odwiedzili Policjanci z Komendy Policji w Dydni. Panowie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa dzieci na drogach. Rozmawiali o bezpiecznym zachowaniu na drodze, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba, a także jak uniknąć pogryzienia przez psa.
Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się opowiadania o codziennej pracy Policjanta.
Dzięki takim spotkaniom dzieci na pewno nie będą obawiały się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom z osobą, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

 Ewelina Kondracka

 
 

Więcej wpisów w kategorii Przedszkole